Felicius

Multižánrový Open Minds festival

O nás

Společnost Felicius o.p.s. vznikla dne 10. 10. 2006 s cílem představovat nová témata a rozšiřovat povědomí společnosti v oblastech duchovního vzdělávání, zdravého životního stylu, přírodní medicíny, ekologie a nových přístupů k životu.

Cílem obecně prospěšné společnosti Felicius je umožnit lidem, aby se mohli podívat na věci kolem sebe novým pohledem.  Aby se mohli podívat nejen očima, ale i srdcem. Aby věci a události dostaly i svůj zdánlivě skrytý rozměr a obsah. Chceme nabízet zážitky, které budou inspirací pro mysl, ducha i tělo. Organizujeme semináře, přednášky, výstavy, filmový festival a kulturní akce v rámci celoročního multikulturního festivalu Pražské Brány. Jsme také organizátorem programu Festivalu Evolution, který propojuje veletrhy Biostyl, Zdraví, Alternativa, Ecoworld a Inspirace.

Další aktivitou je mezinárodní konference Biosummit věnovaná ekologickému zemědělství. Biosummit je prestižní akcí, na které se setkávají k diskusi všichni aktéři ekologického zemědělství a prodeje biopotravin. Cílem konference je propojit klíčové osobnosti z řad politiků, obchodníků a zemědělských zájmových organizací a poukázat na roli, kterou by oblast ekologického zemědělství a produkce biopotravin měla zaujmout v nové Společné zemědělské politice EU.

Pořádáme akce, které jsou tematicky velice různorodé, mají však jedno společné: vystupují na nich osobnosti (tuzemské i zahraniční), které nám mají co říct a co předat. Spisovatelé, vědci, historici, léčitelé, jogíni, režiséři či tanečníci…

Našimi hosty byly mj. tyto osobnosti: Deepak ChopraMabel Katz (Hooponopono), Konstantin Korotkov (EPI bioelektrografie), Jim Humble (MMS), Shanti Kumar Kamlesh (Ájurvéda), Silvano Paolucci (Esejská zrcadla), Simona Wenger (Cesta),  Raymond Moody (Život po životě), Dan Millman (Cesta pokojného bojovníka), Tim Wallace Murphy (Rex Deus), Eric Pearl (The Reconnection), Masaru Emoto (Léčivá síla vody), H.H. Paramhans svámí Mahéšvaránanda (Jóga v denním životě), H.H.Rajinder Singh Ji Maharaj (Science of Spirituality), Pablo Russell (Cesta bizona), Fred Alan Wolf (Dr.Quantum), Jason McDonald (Přirodní duch), David Icke (Manipulace lidmi), Tim Wallace Murphy (Duchovní hodnoty v dějinách), Hugh Montgomery (Blood Line) a mnoho dalších.

Felicius o.p.s. kolem sebe soustřeďuje také řadu významných osobností českého kulturního života, z nichž se mnozí na projektech společnosti osobně podílejí, např. Václav Vokolek, Milan Calábek, Igor Chaun, Viliam Poltikovič, Petr Vachler, Jakub Střítezský, Lenka Papadakisová, Judita Peschlová, Petr Piňos, Květa Fialová, Sumito Petr Mikulka, Karel Richard Marinov, Jan Smetánka, Eva Velechovská, Jitka Třešňáková, Antonín Baudyš a mnozí další.

Hlavní aktivity:

Festival Pražské Brány
První ročník festivalu se uskutečnil v březnu roku 2007 a okamžitě výrazně obohatil pražskou kulturní scénu zejména díky svému multikulturnímu zaměření a mezioborovému přesahu. V rámci festivalu se konají  různé programy, které vedou domácí i zahraniční osobnosti.  Festival se skládá z devíti bran, ve kterých jsou realizovány jednotlivé programy: Brána POZNÁNÍ, ZDRAVÍ, FILMU, HISTORIE, DIVADLA, UMĚNÍ, EKOLOGIE, TANCE a HUDBY.
Každoročně se v téměř stovce programů představí kolem šedesáti osobností z celého světa. Průměrná návštěvnost festivalu je 8 000 lidí.

Festival Evolution
Doprovodný program veletrhů Biostyl, Zdraví, Ecoworld, Alternativa a Osobní rozvoj připravujeme už od roku 2005, programy jsou zaměřeny na čtyři oblasti – zdravý životní styl a bio-styl, ekologie, osobní rozvoj a esoterika.
V rámci těchto čtyř oblastí se konají různé druhy pořadů – přednášky, workshopy, semináře, taneční a hudební vystoupení, ukázky divadelních her, promítání filmů, či interaktivních programů  – v roce 2015 vystoupilo v rámci Festivalu Evolution 16 zahraničních a 182 českých účinkujících ve 175 programech, instalováno bylo 5 výstav, proběhlo 11 autogramiád, 11 workshopů a 4 interaktivní dílny, v letech minulých byla čísla obdobná.

Konference, přednášky, semináře
Felicius o.p.s. organizuje také samostatné akce významných zahraničních osobností, které nevystupují v rámci festivalů či přehlídek. V roce 2012 to byli např. Brandon Bays, Simona Wenger, Andreas Clauss, Hugh Montgomery, Tim Wallace Murphy, v minulých letech přijeli Eric Pearl, Mabel Katz, Dan Millman, David Icke, Raymond Moody, Masaru Emoto, Sant Rajinder Singha Ji Maharaje, Charlotte Anderson, David Abram, Charlottemarie, Emahó a další.

Felicius je také pořadatelem konferencí Biosummit 2011 a 2015, Vědecké konference ekologického zemědělství 2011 a byl spolupořadatelem programu Inner Winner 2011.

Umění
Felicius organizuje také akce z oblasti umění, např. tanečně-audiovizuální představení Šivovo kolo života, výstavy Minulost lékařství a léčitelství, Fotografie Masaru Emota, Fotografie J.W. Drnka a další.

Nakladatelství
V nakladatelství Felicius dosud vyšly knihy MABEL KATZ: Tajemství ryzí cesty jak žít, KONSTANTIN KOROTKOV: Spriral Traverse, KAREL RAŠÍN: Černá luna v astrologii

Spiritual Cinema
Ve své DVD edici Spiritual Cinema přináší Felicius na český trh filmy, které jinde neuvidíte např. WhatTheBleepDoWeKnow? (CoMyJenPípVíme?!), Living Matrix (Živý Matrix), For 7 Generations (Pro sedm generací), Life After Life (Život po životě), Conversation with God ( Hovory s Bohem).