Filtr projektů:

Eventy » Film Tajemství a smysl života

Film Tajemství a smysl života

Zapojené osobnosti:  Brandon Bays,  Gregg Braden,  Vincent Bridges,  Dannion Brinkley,  Rinaldo Brutoco,  Lorna Byrne,  Carl Johan Calleman,  Adjan Chaiwood,  Peter Chappell,  Kiesha Crowther (Little Grandmother),  James A. Cusumano,  Rüdiger Dahlke,  Erich Anton Paul von Däniken,  Masaru Emoto,  Sandra Epstein,  Peter Gray,  Pascal R. Greub,  Lino be Guinsada,  Alicia Hamm,  John Hawken,  Ihaleakala Hew Len,  James Humble,  James Joachim Hurtak,  David Vaughan Icke,  Karel Janeček,  Andreas Kalcker,  Ana Auntie Kapihe,  Mabel Katz,  Leo Koehof,  Konstantin Korotkov,  Lui Krieg,  Alla Kulikova,  Sergej Lazarev,  Paramhans Swami Maheshwarananda,  Lynne McTaggart,  Petr Messany,  Dan Millman,  Tim Mitchell,  Henri Monfort,  Anisia Semizool Monguš,  Hugh de Montgomery,  Raymond Moody,  Tim Wallace Murphy,  Daniel Namkhay,  Anatolij Někrasov,  Chinnapa Palanisamy,  Silvano Paolucci,  Eric Pearl,  Srikumar Rao,  Don Miguel Ruiz,  Pablo Russell,  Wolfgang Saus,  Lance Secretan,  Swami Vishwananda,  Doug de Vito,  Simona Wenger,  Fred Alan Wolf

Tajemství a smysl života je jeden z nejambicióznějších audiovizuálních projektů posledních let. Spojuje v sobě hraný a dokumentární film, točí se v rozmanitých lokacích a snímek čeká náročná triková postprodukce.

Polohraný dokument je postaven na výpovědích předních vědců, spisovatelů, řečníků či mystiků a šamanů, kteří se zabývají mnoha disciplínami a také oni se pokoušejí hledat odpověď na otázku otázek – jaký je smysl života? Jejich odpovědi jsou protkány hraným příběhem, obsahujícím mnohé situace, které sami zažili a které znají i mnozí diváci z vlastní zkušenosti. Raymond Moody, Brandon Bays, Mabel Katz, Srikumar Rao, Andreas Clauss, Erich von Daniken, Ihaleakala Hew Len a desítky dalších hostů z celého světa se zamýšlejí nad vlastní existencí, kdo jsme, co je smysl života, co je láska, co je humor, či potřebujeme-li dnes nového avatara.

Netradiční formát, v české kinematografii dosud nepoužitý, je obrazovou mozaikou kombinující fikci s reálnými zážitky, osobními zkušenostmi. Výpovědi respondentů jsou vkládány přímo do děje příběhu, jsou součástí obrazů hrané části filmu. Při realizaci tak bude použito velké množství triků, trikových záběrů, technika tzv. klíčovaného pozadí.

www.themeaningandmysteryoflife.com

HERECKÉ OBSAZENÍ:

Jan Budař Jan Budař Max
Barbora Seidlová Barbora Seidlová Eva
Andrea Kerestešová Andrea Kerestešová Viky
Josef Polášek Josef Polášek Robert

ZAPOJENÉ OSOBNOSTI:

Raymond Moody Raymond Moody
Paramhans svámí Maheshwarananda Paramhans svámí Maheshwarananda
David Vaughan Icke David Vaughan Icke
Eric Pearl Eric Pearl
Konstantin Korotkov Konstantin Korotkov
Alicia Hamm Alicia Hamm
Mabel Katz Mabel Katz
Brandon Bays Brandon Bays
Dan Millman Dan Millman

Další osobnosti najdete ZDE.

Více informací:
článek na Kinobox.cz: Tajemství a smysl života, film více než odvážný
článek na iDNES.cz: Otec Českého lva Petr Vachler hledá ve filmu Tajemství a smysl života
článek na aktualne.cz: Vachler ztratil Lvy, ale našel Tajemství a smysl života