Events:

Eventy » Fred Alan Wolf – seminar

Fred Alan Wolf – seminar

Involved personalities:  Fred Alan Wolf

promítání filmu s diskusí
FRED ALAN WOLF: Co My Jen Víme? (What The Bleep Do We Know?)
4. 4. 2008
Kino Světozor, Praha
počet návštěvníků: 300

seminář
FRED ALAN WOLF: Přeměna myšlenky na věc: nová alchymie vědy a ducha
5. 4. 2008
Novoměstská radnice, Praha
počet návštěvníků: 180

V akademickém světě i mezi laiky je znám pod přezdívkou Doktor Quantum, která vyjadřuje směr jeho vědecké činnosti. Kromě profesorské činnosti je Fred Wolf velice úspěšný jako spisovatel a přednášející. Tématem jeho 12 knih je vztah mezi vědomím a fyzikou, možnost ovlivnění fyzického světa silou myšlenky. Za knihu Kvantový skok (Taking the Quantum Leap) obdržel v roce 1982 prestižní americkou Národní cenu za literaturu (National Book Award). Na základě myšlenek Fred A.Wolfa bylo natočeno několik velice úspěšných filmů mezi nejznámější patří kultovní film What the Bleep Do We Know.

Film Co My Jen Víme? (What The Bleep Do We Know?) uvádí diváka pomocí počítačových efektů a výpovědí několika předních světových fyziků, neurologů, molekulárních biologů, mystiků a duchovních učitelů vysvětlujících realitu na základě nejnovějších objevů fyziky do kvantové neurčitosti, kde se realita mění s každou další myšlenkou. Objenat DVD s filmem si můžete zde.

Seminář “Přeměna myšlenky na věc” pojednával o transformaci mysli na hmotu: nové alchymieVe vaší vlastní mysli existuje velký příběh obsahující drama, patos, humor, informace, fakta a fantazii. Všechny tyto ingredience nejsou nic víc ani méně než příběh celého vesmíru, jeho stvoření, transformace a konečný cíl. Příběh zvaný „ty“ vyvstává na pozadí panoramatu života – tzv. „youniverse”.